Michal Tučný revival Plzeň
http://www.michaltucnyrevivalplzen.cz


Historie


První myšlenky na revival Michala Tučného se datuje někdy kolem roku 2010 kdy už po několikáté mi bylo naznačeno na různých sedáncích u kytary v hospodě, proč dělám ten bigbít „když si celej Michal“. Jenže jak se říká: „od myšlenky k činu bývá často dlouhá cesta“.

V létě 2012 kdy už bylo celkem jisté, že v té době má kmenová kapela BRUFEN se beze mne obejde,aniž jí můj odchod způsobí vážnější problém, jsem začal kontaktovat kamarády a obcházet různé zpívané s cílem sehnat pro zamýšlený revival ty správné muzikanty. Každý kdo něco podobného absolvoval mě dá jistě za pravdu, že sehnat partu dobrých muzikantů kteří by současně ještě nehrály v několika dalších kapelách je zhola nemožné. Proto mi nezbývalo nic jiného než doufat, že seženu takové muzikanty pro něž bude revival opravdu srdeční záležitostí.

Už od samého začátku jsem věděl,že muzika Michala Tučného není žádná kotlíkárna a že pokud to chci dělat pořádně a v původních aranžmá, musím hledat takové muzikanty kteří zvládnou nejen country, ale i jiné žánry. Prvním takovým byl Míra Louda se kterým jsem již účinkoval v BRUFENU a o kterém jsem věděl, že je to výborný hráč na el. i akustickou kytaru. Dalším koho jsem zlákal z bigbítových sfér byl bubeník Venca Brada (PONORKA BAND) i když s připomínkou,že country není přímo jeho šálek kávy a že to spíše bere jako dobrou zkušenost. Kdyby se prý objevil jiný bubeník, klidně mu své místo přenechá. Na basu jsem měl od začátku spadeno na Páju Ježka kterého jsem znal už pár let z hospodských produkcí skupiny HATATITLA. Byl to přesně ten člověk který se mi hodil. Totiž výborný basák a bez angažmá. Opravdu velká ryba se mi podařila ulovit v Berouně. Tam totiž zrovna přebýval steelkytarista Vojta Dydák Trykar se kterým jsem se znal už dlouhá léta a se kterým jsem měl jeho účast v tomto projektu předdomluvenou asi dva roky. Ale znáte to,člověk který vystupoval s takovými lidmi, jako Tomáš LINKA, Hanka LOUNOVÁ a v té době působící asi v pěti uskupeních, nikdy nevíte jestli mu do toho něco v poslední chvíli nevleze. Další muzikanti se začali nabalovat tak nějak sami od sebe. Venca Brada dohodil Jirku Wecha na banjo a Honzu Štrunce PONORKABAND) na kytaru který mě shodou okolností pozval na zpívanou v Dobřanech kde jsem prvně slyšel multiinstrumentalistu (hrozné to slovo) a trampa Jindru Skobu Bohuslava (BODLÁK) který mi krásně zapadal do mé představy o složení kapely svými houslemi, mandolínou a čtyřstrunným banjem. Přes Jindru jsem se dostal ještě k Miloši Elznicovi, hráči na klávesy.Ke konci roku 2012 jsme absolvovali ještě několik schůzek (samozřejmě v hospodě) kde jsme si navzájem představili své plány a představy o podobě a repertoáru budoucí kapely. Domluvili jsme se ,že samotný start kapely budeme směřovat na začátek roku 2013.

A pak to přišlo. První zkoušky a také první problémy. Vojta s dopravou z Berouna, Miloš se zvuky svých kláves a Honza sám se sebou. Také se začalo projevovat, že ne každý se dokáže sehrát s tolika muzikanty. První kdo musel opustit náš soubor byl Miloš Elznic z důvodu nepochopení samotného smyslu revivalu . Stále mi ovšem trápila absence toho správného zvuku sólové kytary a také výběr skladeb, protože Michal měl tolik krásných věcí, že není myslitelné aby je člověk dokázal všechny vměstnat do jednoho programu.

Na začátku dubna k nám nastupuje Jarda Lang (THE STORM), majitel toho správného nástroje (Fender Telekaster) a sebou přivádí i nového bubeníka Míru Bílého (THE STORM, NA STARÝ KOLENA BAND). Díky Jardovi také získáváme novou velkou a ozvučenou zkušebnu v Plzni. Bohužel nás opouští Honza Štrunc a sestava se stabilizuje na osmi členech: Rosťa Fišer – zpěv foukací harmonika Míra Bílý – Bicí , Vojta Dydák Trykar – steelkytara zpěv , Jarda Lang - el. kytara Míra Louda – el. a akus. kytara zpěv , Jindra Skoba Bohuslav – housle mandolína čtyřstrunné banjo zpěv , Jirka Wech – pětistrunné banjo a Pavel Pája Ježek -basa

První koncert jsme odehráli 31.5.2013 Na „Faráku“ v Heřmanově Huti v předvečer folk a country festivalu Muzikantský Heřmánek. Během léta jsme pak ještě objeli několik vystoupení na různých festivalech a obecních slavnostech kde jsme se ujistili,že cesta kterou jsme nastoupili je správná a jenom na nás záleží jak po ní půjdem.

Rosťa Fišer

repliky hodinek
© 2024 by MICHAL TUČNÝ revival Plzeň. Login.