Michal Tučný revival Plzeň
http://www.michaltucnyrevivalplzen.cz

_

Zase jeden rok

23.12.2013 17:31

Blíží se nám konec roku a tím nastává i čas bilancování. Jak asi víte tahle kapela vznikla začátkem tohoto roku, tak že za pár dnů oslavíme její první výročí. Jistě se mnohé z původních plánů nepovedlo (hlavně díky mé začátečnické naivitě coby kapelníka). Na druhou stranu se kapele v krátké době podařilo připravit dostatečně velký repertoár a v takové kvalitě, aby dokázal oslovit nejednoho pořadatele který měl o tento druh hudby zájem.
Za to hlavně díky velké profesionalitě všech zúčastněných. Genialita většiny Michalových písní (zvláště z pozdější doby) je v tom, jak se navenek zdají přirozeně jednoduché a jednoduše hratelné. Opak přijde ve chvíli kdy se do nich opravdu položíte a chcete je zahrát v původních tóninách (např. Pověste ho vejš v Fmi) a v původních aranžmá jednotlivých nástrojů. Za to chci klukům z kapely vyseknout obrovskou poklonu, protože nikomu z nás už není třicet let (ani třicet pět jak zpívá klasik) a při náročnosti našich zaměstnání si udělat čas na domácí přípravu a pak ještě obětovat celé nedělní odpoledne na zkoušku, to chce opravdu velkou lásku k hudbě. To mi připomíná abych poděkoval také všem našim partnerkám za nezměrnou trpělivost a toleranci se kterou přistupují k našemu „koníčku“. A i když není ještě všechno stopro dokázali jsme za jedenáct měsíců postavit plně fungující a konkurence schopnou kapelu která dokáže zahrát od hodinového festivalového koncertu, až po celovečerní klubový program.
Nastává čas vánoc a proto bych chtěl popřát celé kapele, všem našim kamarádům, kamarádkám a všem fanouškům Countrymusic krásné a ničím nerušené svátky vánoční a do nového roku hodně zdraví, štěstí, lásky, sexuální svěžesti a hlavně dobré pohody po celý rok.

Ps: Zvláště bych chtěl poděkovat Matouši Pilnému bez kterého by jsme neměli tyto krásné stránky.

Rosťa Fišer

ACW Saloon Plzeň

15.12.2013 16:06

ACW Saloon v Plzni byl vždy zárukou dobré country a proto nám bylo ctí,že při naší Plzeňské premiéře to byl právě tento podnik, kde jsme se mohli našemu publiku předvést. Do saloonu jsme vyrazili s dostatečnou rezervou. Postavení aparátu šlo skvěle a proto jsme zvukovku zvládli už před sedmou hodinou. Zbylou hodinu jsme pak strávili doplňováním tekutin a klábosením o životě chrousta. Před osmou večerní byl již saloon slušně zaplněn a my jsme mohli v klidu spustit naši produkci. Jako perličku můžu přidat, že naše vystoupení navštívil štáb TV NOVA se svojí realityshow "Výměna manželek". Takže je dosti pravděpodobné, že se i my všichni co jsme tam byli, na pár vteřin objevíme v tomto pořadu. Celý večer se nesl ve skvělé atmosféře a zato díky všem kteří přišli. Akci jsme zakončili o půlnoci a po krátkém balení a posledním pivku (kdo neřídil)vyrazili k domovům. Opravdu vydařená akce, rádi si ji na jaře zopakujeme.
P.s.: Fotky z ACW jsou již na našich stránkách

Rosťa Fišer

Video

25.11.2013 10:49

Jak jsem slíbil tak přidávám video z Dřeváku od Franty Jelínka. Spustit ho můžete na youtube.com.
Rosťa Fišer

Pátek v Dřeváku na Kladně

24.11.2013 17:48

Country club Dřevák v Kladně je útulné místo pro všechny pohodové lidi s dobrou kuchyní a příjemným personálem. Díky Vojtovi který už zde muzicíroval jsme měli i celkem dost informací o místě samotném. Ozvučení má club své a proto jsme vyrazili na lehko jen s nástrojovkou. Před vchodem do clubu nás zarazila vývěsní tabule kde sice bylo napsáno, že večer hraje MICHAL TUČNÝ Revival, ale už tam chyběla Plzeň a z fotky se na nás koukala úplně jiná kapela. Naštěstí to byla jediná šmouha na jinak krásném večeru. Taky jsme si vyzkoušeli na jak malém prostoru ještě můžeme vystoupit. Opravdu pódium nebylo z největších. Celou hru mě z jedné strany vybroval pod lopatkou Mírovo činel a z druhé strany mě do žeber co chvíli rejpnul Jarda kytarou. Co však bylo naopak super byl zvuk a pan zvukař dokazoval, že je mužem na svém místě. Dalším příjemným momentem večera bylo seznámení s Vojtovo dlouholetým kamarádem Frantou Jelínkem a jeho paní. Franta je mimo mnoha dalších aktivit také výborný fotograf a kameraman a díky němu máme z tohoto večera také video které sestříhal a my jsme dostali svolení ho zveřejnit. (V nejbližší době ho umístíme na stránky.) Produkci zpestřenou i jednou čistou improvizací jsme ukončili po půlnoci. V Berouně jsme se ještě zastavili na povinné zastávce v boxech (na pumpě) ohledně doplnění kalorií a pak už plnou parou domů.

Co dodat, příjemné místo, skvělí lidé pro které je radost hrát. Všechny naše Kladenské fanoušky určitě potěší zpráva, že s pořadatelem dolaďujeme termín našeho příštího vystoupení . Mělo by to být někdy koncem února. Fotky jsou již umístěny zde na našich stránkách.

Ještě jednou velké díky Frantovi Jelínkovi, panu zvukaři a všem co si nás přišli poslechnout.

Rosťa Fišer

U MATYÁŠE

17.11.2013 13:50

Sobotní akce U Matyáše byla pro nás opravdová výzva. A to doslova. Nejen, že to bylo naše první celovečerní vystoupení, ale i proto,že v okolí se to ten večer akcemi přímo hemžilo.(Za příklad můžu zmínit, že jsem byl od mnohých varován, že hrát ve stejný den a ve stejné obci s EXTRA BAND revival je skoro sebevražda i když máme zcela jiný styl hudby.) Všechny obavy se rozptýlily ve chvíli kdy jsme vstoupili do restaurace a zjistili, že na všech stolech jsou rezervačky a mi nebudeme mít kam posadit ani své nejbližší. Také stavění aparátu bylo na poprvé poněkud delší, ale naštěstí se vše zvládlo včas a mi jsme mohli po osmé hodině večerní spustit naši šou. Musím všem kteří dorazili opravdu moc poděkovat za skvělou atmosféru celého večera a budeme se těšit na jaro, kdy by jsme se sem měli opět vrátit.

Ps: Fotky umístím na stránky hned jak se mi všechny sejdou. Tím chci poprosit všechny, kdo fotili a jsou ochotni své fotky zveřejnit na našich stránkách, aby mi je zaslali na náš mail: michaltucny.revivalplzen@seznam.cz Předem všem děkuji.

Rosťa Fišer

V novém kabátě

12.11.2013 17:01

Vítejte na nových stránkách M.T.R.P. které jsou výrazně přehlednější než předchozí verze a doufám, že jsou dalším krokem k tomu, abyste aktuálně získávali důležité informace o termínech, novinkách, a tím přehled o celkovém dění v našem hudebním sdružení. Stránky zatím ještě nejsou úplně kompletní, ale i to v blízké době doladíme. Kapela během podzimu pilně cvičila a postupně přidávala další skladby do repertoáru tak, abychom měli dost materiálu na celovečerní program. První akcí, která naši snahu prověří, se koná tuto sobotu a to ve stylové restauraci U MATYÁŠE ve Stodu (www.umatyase.eu).Všechny tam samozřejmě srdečně zveme.

Rosťa Fišer

Léto nám pomalu končí

04.09.2013 06:15

Máme po prázdninách.
A tak můžeme pomalu rekapitulovat naši první letní sezónu.
I když jsme si řekli, že spíše než vystupovat by jsme měli cvičit a pilovat, naskytlo se nám několik nabídek předvedení naší kapely, které se nedaly odmítnout.
Bylo to opravdu velice příjemné. Moc děkujem pořadatelům, zvukařům a hlavně návštěvníkům akcí, za vřelé přijetí a podporu které se nám od vás dostalo. Fotky a nějaké to video z léta se připravuje tak mějte s námi strpení.
Na podzim nás čeká hlavně zkušebna a zkoušení nových věcí. Rádi by jsme pro vás připravili i delší program pro klubovou scénu a country bály. Zatím nám zachovejte přízeň.
Za M.T.R.P. Rosťa Fišer

Krásné to bylo a děkujeme.

05.06.2013 08:16

Opravdu musím všem, které neodradil celodenní déšť a přišli v pátek na Farák moc poděkovat. Udělali jste nám kulisu ve kterou jsme v té slotě ani nedoufali. Kapela se sjela podle předchozích instrukcí v půl páté a hned záhy zjistila, že všechno je úplně jinak. Díky dešti který padal už od rána se celý areál i s přilehlými loukami změnil v jednu velkou bažinu. Proto se celý odpolední program zůžil na vystoupení naší kapely. Důvěra pořadatelů v naši šou nás sice potěšila, ale zároveň jsme si uvědomili, že s návštěvností to asi nebude valné. To byl omyl. Zase se ukázalo, že fanoušci countrymusic jsou plemeno nezdolné a že je jen tak něco nerozhodí. Díky změně programu se náš set posunul až na půl osmou takže jsme měli dost času na nazvučení i posilnění se ve VIP stanu. Opravdu pořadatelé ( Béďa s Věrkou a spol.) pro nás připravili skvělé zázemí za což jim upřímný dík. Naše vystoupení začalo po půl osmé a podle reakcí publika bylo i úspěšné. Nakonec bych chtěl ještě jednou poděkovat všem pořadatelům, všem kteří si nás i přes nepřízeň počasí přišli poslechnout a slibujem, že příště se budem snažit sehnat lepší počasí.
Rosťa.

Heřmánek

30.05.2013 19:56

A je to tady,
Zítra startujeme a jak se zdá, počasí nám nejspíše vyhlásilo válku. Kdo si však myslí, že to odpískáme, tak ten se vážně plete. Podle pořadatelů bude vše připraveno pro každé počasí a pokud se jedná o kapelu, ta určitě před žádnou vodou nezdrhne. Tak teď už jde jen o to, jestli vás neodradí nějaký ten " májový deštík". Dnes jsem se tam byl podívat a musím uznat, že pořadatelé pro to aby návštěvníci byli v suchu udělali maximum. Grogu a piva prý bude dost, takže není žádný důvod proč zůstávat doma.
Začátek akce je v 17:30 hod.
Rosťa

Ohlédnutí za dubnem

09.05.2013 08:18

Minulý měsíc kapela prožila pilným zkoušením a můžu říct , že to opravdu začíná šlapat. Také jsme provedli drobné změny v sestavě. I když si nejsem jist, nakolik výměna bubeníka je zrovna drobná změna.
Musím Vašíkovi (Soudkovi) moc poděkovat, že to s náma vydržel tak dlouho i když, jak sám od začátku tvrdil „Není to úplně můj šálek kávy.“.
Novým bubeníkem naší šou se stal Míra Bílý, zkušený to harcovník Plzeňské hudební scény. S Mírou jsme ulovili také neméně zkušeného Jardu Langa - hráče na el. kytaru. Takže jak vidíte určitě jsme se neflákali a doufám, že to za necelý měsíc také zůročíme na našem prvním vystoupení.

Držte nám palce. Rosťa

Pojďme se ukázat lidem.

16.03.2013 06:27

Dostali jsme možnost zahrát si na festivalu Muzikantský Heřmánek
v Heřmanově Huti.
Tato akce probíhá od 31.5.2013 do 2.6.2013
Předpokládaný termín vystoupení je pátek 31.5.2013 v 18 hod.
Doufám že nám všichni kamarádi přijdou držet palce.

Jirka

Jedeme dál !!!

12.03.2013 06:43

V sobotu 2.3.2013 se konala již v pořadí čtvrtá zkouška M.T.R.P.. A byla v zásadě historická. Poprvé se sešla kapela kompletní, to znamená devět členů. Nevím jestli se tomu ještě dá říkat kapela nebo už spíše orchestr. Každopádně bylo hodně veselí a některé z toho večer bolela určitě hlava. (V pravdě doufám, že se tak velký ansámbl, sám po čase nesežere.) Bohužel se také rozplynuli mé plány o tom, že budeme za čtyři měsíce schopni zahrát tří-hodinový program. Tímto se tedy omlouvám všem, kteří se již těšili na naše první vystoupení 1.6. v Merlinu, které jsme po dohodě s pořadatelem zrušili. O Merlin samozřejmě nepřijdete, ale zatím se vystoupení odsouvá někam ke konci roku. Ono totiž sehrát devět lidí je fuška i pro profíky, natož pro nás.
A aby to spolu ladilo, to chce opravdu více času než jsem si původně myslel.
Každopádně by jsme chtěli do června mít alespoň hodinu až hodinu a půl programu pro nějaký ten festival, soukromou akci nebo pivní slavnosti. Takže pokud bude mít někdo zájem nás pozvat a bude to s dostatečným časovým předstihem, tak ať zavolá nebo napíše a určitě se domluvíme. Pro fanoušky na facebooku je také zřízena skupina Přátelé kapely MICHAL TUČNÝ Revival Plzeň, kde nám můžete psát své náměty, připomínky, apod.
Tak, to by bylo ve zkratce za poslední dva týdny vše.
Zatím se mějte krásně a buďte s country.
Rosťa

Focení

02.03.2013 10:00

Fotograf se dal slyšet že má zrovna jako na potvoru jenom pozadí s mořem a palmama.
Tak nevím? asi nechám doma banjo obleču palmičky a nafouknu kačenku.

West Park - živé muzeum amerického západu

07.02.2013 16:51

Díky ochotě majitelů tohoto nádherného kousku západu přímo v Plzni jsme získali možnost nafotit nějké stylové fotky do naší fotogalerie.
Tímto chci poděkovat Jiřímu a Lídě Kohoutovým za nevšední možnost stát se alespoň na chvíli součástí toho všeho co se v parku nachází.
Přeji jim mnoho krásných, spokojených a úspěšných let provozu.
Jirka
Pro ty co jsou zvědaví http://www.westpark.cz/

repliky hodinek
© 2024 by MICHAL TUČNÝ revival Plzeň. Login.