Michal Tučný revival Plzeň
http://www.michaltucnyrevivalplzen.cz

_

Malá rekapitulace

25.12.2015 21:22

To to utíká a ač tomu z nás málokdo věří naše kapela uzavírá už (a nebo teprve) třetí sezónu. Dá se říci, že to byla opět sezóna úspěšná. Mnoho krásných festivalů, mnoho krásných míst které jsme navštívili a spoustu skvělých lidí co jsme potkali. Opět jsme si potvrdili, že Michalovy písničky jsou stále živé a stále žádané. Slovensko jsme letos navštívili dvakrát a můžu potvrdit, že tomu bude i v příštím roce kde vystoupíme na festivalu v Jaslovských Bohunicích. Na podzim také proběhla menší obměna kádru o které jsem vás informoval už v minulém článku. Ono celkově jsme toho na podzim neodehráli mnoho. Jednak to bylo tím, že jsme si od sebe potřebovali (po tak náročném jaru a létu) trochu odpočinout a jednak tím, že jsem osobně trochu nestíhal. Ale i přesto jsem na vavřínech neusnul a s Jirkou Křížem jsme během druhé poloviny roku celkem intenzivně pracovali na demu pro naše první album, které by mohlo (když to dobře dopadne) vyjít někdy začátkem léta. Ukázky by se pomalu měli objevovat v nejbližších dnech na našich stránkách i na facebooku. Za zmínku také stojí mé vystoupení na akci Půlstoletí české country které se konalo ve velkém sále Pražské Lucerny a také mé hostování na vánočním turné skupiny Fešáci, které nám jistě pomohou v dalším působení naší kapely. Co se týče příštího roku, již dnes máme sjednáno mnoho vystoupení a další jsou v jednání a to po celé naší krásné zemi, tak že určitě uspokojíme většinu našich fandů, kteří si nám stěžují, že to bohužel mají na naše koncerty moc daleko.
Závěrem bych chtěl poděkovat a popřát všem našim fanouškům, kamarádům, zvukařům a samozřejmě našim partnerkám krásné prožití svátků vánočních a v příštím roce vše co si jen přejete.

To vám z celého srdce a za celou M.T.R.P. přeje Rosťa Fišer

Přečtěte si hlášení

19.10.2015 14:18

Přátelé rád bych se vyjádřil k událostem posledních dvou týdnů v naší kapele ( M.T.R.P.)
Předem bych chtěl podotknout, že tahle kapela je od první myšlenky až po její realizaci můj nápad a moje odpovědnost. To není nějaké vychloubání, jenom tím chci vysvětlit, že to není nějaká parta kamarádů která si jednou řekla že si udělá kapelu a už vůbec to není demokratické prostředí :). Chci tím jen říct, že veškerá důležitá rozhodnutí jsou má a já si za nimi stojím a že i kdyby byli nějaké případné tlaky ať už odkudkoli jsou zcela zbytečné. Já si do toho kecat od nikoho nenechám. Je to takové moje dítě a jako každý rodič chci pro svoje dítě jen to nejlepší.
Změny v kapele, jak již mnozí víte se týkají personálního obsazení a to Jardy Langa a Jirky Wecha. Jirka byl v M.T.R.P. od počátku a Jarda přišel po první změně muzikantů ještě před jejím prvním vystoupením. A ač jsem ani jednoho před tím blíže neznal (Jardu od vidění, Jirku vůbec) brzy jsme se spřátelili a to přátelství trvá dodnes. Nicméně jsem poslední dobou začal cítit jistou stagnaci ve vývoji kapely. A protože bych velice rád posunul hudební projev M.T.R.P. ještě o kousek dál, rozhodl jsem se právě pro tuhle změnu. Na el. kytaru přichází hrát bývalý člen sk. KEČUP Jirka Kříž, se kterým již nějaký čas spolupracujeme a který alternoval ak. Kytaru s Mírou Loudou a na banjo přichází výborný mladý banjista Dan Raboch.
Závěrem bych chtěl Jardovi Langovi a Jirkovi Wechovi upřímně poděkovat za tři roky které jsme spolu prožili v M.T.R.P. na pódiu, ale i mimo něj a popřát jim v dalším životě hodně zdraví,štěstí a úspěchů.
Ps: Jsem přesvědčen (je to mé přání) o tom, že jste kluky v M.T.R.P. neviděli naposledy a že se budou čas od času objevovat jako naši speciální hosté na našich vystoupeních.
Děkuji konec hlášení.

Rosťa Fišer

20.9.2015 - přidáno do sekce fotky pár momentek z několika posledních akcí !!!

20.09.2015 10:40

Tak zavzpomínejte :-D

6.9. Luka nad Jihlavou

10.09.2015 20:04

Nedělní ráno nás zastihlo ještě v areálu Širáku ve Štokách a s výhledem žádného chvatu jsme si v klidu užívali poslední momenty této kouzelné akce. Další štace nás čekala až odpoledne v Lukách nad Jihlavou, což je vzdálenost jen asi 20 km. K poledni jsme vyrazili a v docela ledovém větru docestovali na místo. Zima nás okamžitě zahnala do zdejší hospody, kde jsme vydrželi až do nejzazší chvíle. Luka jsou relativně malá obec, ale jak jsme zjistili, spousta místních má příjmení F ischer a jsou buď kováři nebo muzikanti. Hráli jsme asi hodinu a neustále čekali, kdy ledový rozběsněný vítr nám utrhne křehkou markýzu nad hlavami. Publikum na tom bylo o něco lépe, protože bylo schováno v protilehlém obřím stanu. Asi jsme se moc líbili, protože nás při odjezdu místní zahrnovali pozorností, komplimenty a především panáky, na což Vojta téměř doplatil, protože jsme zkrátka odjeli bez něj. To, že nám schází, jsme naštěstí zjistili včas a tak nás stačil doběhnout. Byl to náročný, ale krásný víkend.

Jarda L.

5.9. Trampský širák 2015, Štoky u Jihlavy

10.09.2015 20:03

Do Štoků jsme docestovali v několika sledech v průběhu pátku a soboty. Náš první sled to pojal opravdu výletně a před Prahou jsme opustili zablokovanou dálnici a udělali si vlastivědný výlet přes malebnou krajinu se zastávkou v Českém Šternberku na oběd. Hospoda "Pod hradem" stále nabízí iluzi dávno zapomenutých časů jak svým nezměněným designem tak standardním menu klasických hotovek. Do areálu festivalu v Hanesově Mlýně ve Štokách u Jihlavy jsme dorazili těsně před začátkem pátečního programu a kvitovali výhodu ubytování přímo v místě. Trochu jsem byl zklamaný z relativně slabého ozvučovacího systému tím spíš, že na sobotní vystoupení Karla Gotta se sem chystaly tisíce návštěvníků. Zvuk se samozřejmě podepsal na výsledku všech pátečních vystoupení a tak jsem byl docela rozmrzelý. Sobotní ráno mně ovšem spravilo náladu. Od rána se na jevišti stavěl pořádnej vercajk o jehož kvalitách nemohlo být pochyb. Náš start byl naplánován na pátou hodinu v celkovém původním čase 50 minut. Jelikož po nás šel na jeviště Mistr s kapelou, dalo se již předem předpokládat, že celé to nedohrajeme, ale nikdo z nás to nijak nedramatizoval. Celý den jsme se nechali rozmazlovat VIP zónou a jen jsme se snažili hlídat žíznivá nutkání, abychom odpoledne byli použitelní. Na jevišti se střídali všemožné hvězdy s dalšími pro mne naprosto neznámými lidmi a den tak báječně plynul. Před pátou již areál naprosto praskal ve švech. Slyšel jsem různé odhady počtu diváků mezi šesti až deseti tisíci. Z tohoto úhlu pohledu naše vystoupení bylo načasováno docela účelně. Údajně si Kája o nás přímo řekl. Spustili jsme něco po páté, protože před námi zpívající děva nám nějaký čas odebrala. Hrát před tisíci fanoušky tohohle žánru je opravdu mimořádný zážitek a tyto chvíle jsou asi tak trochu zúročením naší dosavadní společné práce. Pokyn z režie přišel dle očekávání nekompromisně před tři čtvrti na šest a navzdory řevu tisíců hrdel jsme celý playlist nedohráli. Na jeviště šla kapela - hlavní host. Balili jsme si vercajk za jevištěm a zakopávali o kameramany a různé paparazi z všemožných bulvárů. Do toho konečně Kája přišel. K našem úžasu se vymanil ze špalíru obletujících much a zamířil přímo k Vojtovi. "Nazdar kamaráde, tebe už jsem dlouho neviděl" řekl s úsměvem Vojtovi a my všichni konečně uvěřili, že ten Vojta zná opravdu už asi každého.

Jarda L.

3.9. Minifestival před OC Globus, Praha - Čakovice

10.09.2015 20:02

Podruhé za sebou jsme ve čtvrtek vyrazili do Prahy. Tentokrát stál za vším opět Láďa Gerhard a to vážně nešlo říci ne. Na parkovišti před centrem s lavičkami a stagem nás přivítala spousta známých tváří a i s lidmi na jevišti se již tak trochu více známe. Je to vždy jako přijet mezi staré kamarády. Počasí sice od rána hrozilo převalujícími se olověnými mraky, ale nakonec nám všem štěstí přálo a mírný deštík nás spláchl až na závěr při finále Taxmenů.

Jarda L.

29.8. Holoubkov, Obecní slavnosti

02.09.2015 13:57

Před desátou jsme sjeli z dálnice a již z dálky jsme uviděli ve tmě nasvícený areál na břehu místního rozlehlého rybníku. Těsně před dojezdem jsme ovšem zjistili, že jediný silniční most na přístupu k areálu je v rekonstrukci a mezi rozjuchané návštěvníky se tudy nedostaneme. Pan starosta nás zapomněl předem instruovat a tak nám nezbylo nic jiného, než objížďkou na druhý břeh navštívit několik přilehlých vesnic. Budiž mu ovšem přičteno ke cti, že při dojezdu na místo a zjištění, že na pivo se tu stojí hodinové fronty, obratem po telefonické objednávce zajistil promptní dodávku deseti kousků. Asi jedna z posledních tropických nocí tohoto léta měla na břehu holoubkovského rybníku docela příjemnou atmosféru. Ačkoli byl program převážně poskládán z kapel hrajících cosi mezi skáčkem a keltským folkrockem, nijak jsme zde netrčeli. Odehráli jsme standardní hodinový blok a poměrně rychle vyrazili k domovu. Únava po čtyřech po sobě jdoucích vystoupeních se přeci jen začala projevovat. Říkal jsem si, čeká nás neděle – vyspím se a možná, že i zaleju kytky.

Jarda L.

29.8. Zámecké slavnosti, Benátky nad Jizerou

31.08.2015 22:49

Tak tahle akce byla asi jedna z těch nejhezčích, co jsme kdy v naší historii zažili. Už samotné prostředí zdejšího zámeckého nádvoří a okolního parku vás dostane do příjemné nálady. Jeviště včetně zvuku patřilo též do té vyšší třídy a tak jsme měli jen obavy z přímého slunce, které při našem příjezdu nemilosrdně pražilo do obličeje Kamilu Střihavkovi tak, že sotva dozpíval svůj exponovaný poslední song. Naštěstí po něm šla na scénu jakási Debbie, kterou já neznám, ale ostatní v partě ano. Mezitím slunce mírně zalezlo za zámecké střechy a situace na jevišti se stala téměř ideální. Zkušený zvukař nám vykouzlil křišťálový zvuk a hrálo se nám fakt úžasně. Na lidech bylo od samého počátku znát, že se úžasně baví. Komplimenty, které jsme po skončení vyslechli při balení a nakládání nástrojů, raději pro jejich nekritičnost nebudu popisovat. Faktem je, že jsme v dobré náladě odjížděli na další pozdní noční štaci do Holoubkova blíže k domovu.

Jarda L.

28.8. Ranč Šídlovák, Plzeň

31.08.2015 22:43

Po delší době zase jedna z příležitostí zahrát si trochu doma. Ranč u Šídloveckého rybníku v dosahu severního okraje Plzně je přímo stvořen pro podobné radovánky. Bylo příjemné opět uvidět tolik známých tváří a samozřejmě též pod jevištěm uvidět v publiku naše firemní trička. Odehráli jsme se dvěma přestávkami celkem tři hodiny a dokonce jsem byl proti očekávání překvapený, že Krakonošovo zvučení nedopadlo vůbec špatně. Policejní hodina je zde v deset a tak jsme s Vojtou provedli ještě po skončení rekognoskaci okraje nedalekého boleveckého sídliště. Do cesty nám padla jakási přeplněná putyka, kde u stolu vcelku dost slušně hrála parta muzikantů. Dali jsme si tullamorku a s úžasem sledovali, že i zde se vyskytují ty naše trička.

Jarda L.

27.8. Narozeniny Country radia - Praha-Běchovice

31.08.2015 22:42

Od téhle akce jsme asi očekávali více nejen my, ale snad i návštěvníci a konečně i samotní pořadatelé. Jeli jsme si zkrátka zahrát v týdnu na jednu prestižní akci do krásného areálu na okraji Prahy Co se odehrálo v zákulisí nás konečně asi nemusí trápit. Občas se prostě i v této komunitě stane, že někdo zapomene na to, že na prvním místě vždycky budou jen a jen prachy. Jinak byl večírek vcelku fajn, na jevišti i pod ním skvělé lidičky. Ve VIP zóně jsem tedy nebyl, ale steaky v podzámčí byly příšerné, ale naštěstí to z nás zkusil jen Pája, a když jsme viděli ten jeho nerovný souboj s plastovým příborem, raději jsme se tomu vyhnuli. Před námi hrál Tomáš Linka i Taxmeni a tak jsme tu slávu nakonec uzavírali my. Naštěstí bylo příjemné počasí a na závěr jsme si dali docela slušnej tatarák v nově zřizovaném country clubu, kde bychom se měli též s naším cestujícím cirkusem brzy objevit.

Jarda L.

22.8. Dolní Bělá - Slavnosti 700 let od založení obce

25.08.2015 14:33

Sobotní odpoledne přineslo ideální počasí. Pro návštěvníka Bělé, který je zde poprvé, je docela obtížné nalézt zdejší areál určený pro letní veselice. Teď už víme, že je to na kopci pod zámečkem, který už ale nestojí. Ačkoli k našemu údivu obec se rozhodla od svých občanů při této slávě vybírat vstupné, musím říci, že jinak organizace fungovala perfektně. Začínáme si na programové složení podobných akcí pomalu zvykat – dechovka, klobásy, Tučný, klobásy, bigbít - odjezd. Na rozdíl od pátku tentokrát zvukaři předváděli skvělé výkony a nebýt vybité baterie při poslední věci v mobilním mikrofonu, který vyfasoval Rosťa, akce by asi jinak dopadla skoro na jedničku.

Jarda L.

21.8. Chlumčany – obecní slavnosti

25.08.2015 14:33

Na místní veselici jsme měli hrát až pozdě večer od 22:30. Do chlumčanského central parku jsme dorazili asi hodinu před plánovaným startem a shlédli zřejmě ještě podstatnou část vystoupení jedné českobudějovické dechovky. Pan zpěvák si to zřejmě moc užíval a v závěru koncertu obratně manipuloval prochladlý dav důchodců tak, aby bylo nutno zařazovat další a další přídavky. Když konečně trumpety zmlkly, nastěhovali jsme se na jeviště my a spustilo se další kolo protahování tentokrát ve formě velmi neobratného zvukaře, který potřeboval ještě další skoro tři čtvrtě hodiny k ne příliš kvalitnímu výsledku. Když jsme konečně spustili, zůstali v areálu už jen otužilci a skalní opilci. Nakonec jsme odehráli jen mírně upravený plánovaný set a po expresních klobásách odjeli k domovu.

Jarda L.

14.8. Chodov u Karlových Varů – Vavřinecká pouť

19.08.2015 13:12

V Chodově je velmi malebné náměstíčko. Prodírali jsme se k jevišti s naší dodávkou v davech návštěvníků zevlujících u pouťových stánků s největší opatrností. Po sérii extrémních veder konečně nastalo v tento den poněkud příjemnější počasí a tak jsme si Chodov docela užili. Perfektní stage s dokonalým zvukem a zaplněné náměstí bylo zárukou příjemného odpoledne. Odehráli jsme hodinový blok bez Jindry a docela měli menší prekérku, co vybrat na vynucený přídavek. Následovalo společné focení s po nás vystupujícím dokonalým Elvisem, který mne včetně kapely upřímně nadchl. Jak to ti chlapi s tím dvojančením ve vzhledu, pohybech a především v hlase dělají? V ten den se v Chodově tedy sešly na jednom pódiu dvě legendy z muzikantského nebe a mám za to, že to byl výborný dramaturgický nápad a že se návštěvníci v té iluzi úžasně bavili. Já tedy určitě.

Jarda Lang

8.8. Festival „Country búrka“, Velké Lovce, Slovensko

10.08.2015 15:56

Po půlnoci jsme se ve Slabcích rozloučili s vřelým pořadatelským týmem a vyrazili směr dálnice na východ. Do těch nejzazších končin Žitného ostrova téměř na maďarských hranicích nás pozval náš kamarád, místní učitel a hlavní pořadatel akce Martin Brezánsky již loňského roku. Zvolili jsme kvůli extrémním denním teplotám raději noční cestu rovnou z akce s tím, že v Lovcích máme k dispozici pronajatý dům a přes den to tam nějak dospíme. S ranním kokrháním jsme dorazili na místo. Uvědomili jsme si, že na rozdíl od nedávných akcí, kdy jsme někdy přijeli na vystoupení i jen půlhodinu před startem, jsme tady tentokrát asi o 16 hodin dříve. Společný nákup svačiny v euroměně v místní Jednotě byl nejspíš mírnou atrakcí pro zdejší obyvatele. Asi jsme vypadali mírně exoticky. Celý den jsme pak přežili střídavě spánkem, sprchováním a popíjením místního piva Corgoň a také záhadnou českou značkou Janáček, o které nikdo z nás dosud neslyšel. Víceméně úspěšně jsme odolávali tvrdším lákadlům ze Spiše a Božkova a vše si nechali raději až na závěr po odvedené práci. Vystupovaly zde docela zajímavé kapely a bezva lidičky se opravdu úžasně bavili. Náš čas přišel někdy kolem jedenácté a výborný zvukař si poměrně rychle poradil se záludnostmi našeho početného souboru. Na Slovensku jsme hráli tentokrát již potřetí a pokaždé mne překvapí, jak silnou stopu zde Michal Tučný zanechal. Od prvé skladby se pod jevištěm vytvořil kotel a lidi nám neskutečně fandili. Myslím, že to byl pro nás docela emotivní zážitek a důkaz, že muzika opravdu nezná hranic. Než jsme se rozloučili, bylo už skoro půl druhé v noci a nás čekal další noční přesun do Plzně, kam jsme dorazili asi v devět ráno. Byl jsem zvědavý, jestli se mi doma nějak projeví instalace rolet v oknech, které jsem si před odjezdem pořídil. V celé Střední Evropě bylo skoro 40 stupňů a já to zatáhl na tři dny. No, menší efekt tam byl – doma bylo příjemných 36. Svalil jsem se jako hruška a horko nehorko spal až do večera, kdy jsem teprve zašel dořešit pitný režim.

Jarda L.

7.8. Fest „Dobře utajená country“ Slabce u Rakovníka

10.08.2015 15:54

Lámal jsem si hlavu nad tím prapodivným názvem festivalu, o kterém Rosťa už více než rok básnil a prý dokonce ještě několik let předtím snil, jak by si tam jednou rád zahrál. Sny se někdy naplní a tak jsme letos vyrazili na jubilejní 20. ročník. Škoda slov – tahle akce prostě nemá chybu. Počínaje překrásným areálem zámeckého parku, luxusním stagem s kvalitním zvukem, prvoligovým programovým obsazením až po naprosto skvělé publikum a nečekaně výborně fungujícím zázemím se tenhle festival jednoznačně řadí mezi to absolutně nejlepší, co se v letní sezóně v ČR koná. Naštěstí jsme začínali hrát asi až od devíti hodin a tak nás vražedné horko hyper tropického dne zasahovalo na jevišti již minimálně. Od prvých tónů bylo zřejmé, že tahle muzika je zde mimořádně vítaná….. jojo, kochali jsme se. Úžasný večer pak završila bohatá nabídka přilehlých občerstvovacích stánků. Věděli jsme, že nepůjdeme spát, protože nás čeká noční přesun na Slovensko, přesto jsme s odjezdem příliš nechvátali. Dobrá zpráva - jsme pozváni opět na příští ročník. Už teď se sem těšíme.

Jarda L.

1.8. Country festival pod hradem Pecka

03.08.2015 10:55

To naše cestování po vlastech českých nám přináší vedle degustačních zážitků z lokálních pivovarů a uzenin také zeměpisné a všeobecně osvětové poznání. Hrad Pecka ležící východně od Nové Paky na Jičínsku byl centrem panství věhlasného rebela, cestovatele a muzikanta pana Kryštofa Haranta. Skončil sice s tou známou partou na popravišti na Staromáku, ale jeho odkaz ve zdejším kraji stále žije. Leccos se zde po něm také dodnes nazývá. My jsme měli minimálně možnost ochutnat výrobky pivovaru tohoto jména – tedy Kryštof, který byl zároveň hlavním sponzorem akce. Do nádherného areálu jsme docestovali relativně brzy odpoledne a stihli tak ještě shlédnout velmi zajímavá vystoupení zřejmě zdejších umělců. Festival byl pak celývěnován 20. výročí Michalovo úmrtí. Na podiu jsme se střídali s Taxmeny, Pavlínou Jíšovou a Fešáky. Rosťa si s Fešáky střihnul ještě dohodnutý melouch. Mimo jiné zazněl zde tohoto léta již podruhé také jeho scénický duet Lojza a Líza s Tomášem Linkou. Už se mi to pomalu začíná líbit a občas se překvapeně přistihnu, jak si to podvědomě broukám. Večer to byl ale nakonec kouzelný a příznivci Michala Tučného si díky pestrému obsazení opravdu přišli na své.

Jarda Lang

25.7. Klášter u Nepomuku večer

30.07.2015 16:43

Klášter je malebná vesnice na úpatí toho známého kopce zvaného Zelená hora. Místo literárně i filmově proslavené vojančením příslušníků PTP – tedy černých baronů a třeba i tím podvrženým rukopisem, který měl posloužit českému národnímu sebevědomí. Po třech hodinách v autě jsme zastavili před místní osvěžovnou se sálem na hrázi místního rybníku. Po delší době pro nás zase jedno celovečerní hraní pod střechou. Sálek je zde čisťoučký, renovovaný, bohužel jeviště zde někdo koncipoval nejspíš jen pro recitační sbor. Dobře by se sem nejspíš vešly dvě řady účinkujících ve stoje za sebou, ovšem jen jedna bicí souprava ani náhodou. Míra byl nadšený. Čech si ovšem vždy poradí. Pomocí různých odložených zvukařských propriet jsme část jeviště nastavili do potřebné hloubky i výšky a nakonec se tam všichni nějak vměstnali. Večírek v Klášteře se úžasně rozjel a od samého počátku zde bylo naše počínání bráno s nesmírně nadšenou odezvou. Geografický poznatek – skvělí místní obyvatelé jsou patrioti s mírnou řevnivostí vůči Nepomuku a ten kasárenský klášter na kopci je jejich.

Jarda Lang

25.7. Skalice u České Lípy odpoledne

30.07.2015 16:42

Do Severních Čech jezdíme poslední dobou docela často. Nejinak tomu bylo i tuto sobotu. Tentokrát vedla trasa z Plzně přes Prahu na Mělník atd., takže jsme bohužel cestou minuli obec Bůčkovice před Žatcem a vcelku hladoví jsme po poledni dorazili do Skalice, kde pod záštitou místních hasičů již od rána probíhal jakýsi program. Odehráli jsme s kručícími žaludky hodinu a půl dlouhý koncert a vrhli se na protilehlou hospodu jako polský zájezd. Čas nás opět tlačil, neboť ve 200 km vzdáleném Klášteře u Nepomuku jsme měli sjednánu další štaci na večer….dojíst, dopít a mazat.

Jarda Lang

19.7. Konstantinovy Lázně – koncert pro kamenosochařské sympozium

21.07.2015 09:10

Ráno to bylo docela kruté, ale nějak jsme se vyštrachali a vše sbalili. Čas hrál proti nám, neboť v lázeňském amfiteátru jsme měli plánovaný start na druhou odpolední. Ačkoli jsme vystartovali vcelku dle plánu, již cestou bylo jasné, že se to nedá stihnout. Naštěstí se vše nějak telefonicky dohodlo a plánovaný start byl jen o hodinu odložen. V auditoriu trpělivě seděli ti sochaři a my netušili, jak nás i s tím zpožděním ti umělci přijmou. Nakonec byly ty obavy zbytečné a ačkoli na nás byla znát značná únava, koncert se vyvedl a všichni byli spokojení…Pozdě odpoledne se již na nás začalo projevovat nevyspání a celková únava a byli jsme moc rádi, že míříme domů. Nejhůř na tom byl asi Rosťa – než nás všechny rozvezl, už se mu vážně za volantem klížily oči. Víkend náročný, ale plný zážitků.

Jarda Lang

18.7. Vochtánka - Festival Tomáše Linky

21.07.2015 09:09

Do kempu Vochtánka u východočeského Potštejna na břehu Orlice jsme se dostali v naší krátké historii již podruhé a snad jsme měli tentokrát již z loňska na co navazovat. Je to příležitost sejít se zde se spoustou dobrých kamarádů a přátel, kteří se kolem nás v průběhu posledních dvou let objevili. Ačkoli se hlavní koncert koná vždy až v sobotu, většina lidiček se tu sjíždí už v průběhu týdne. Tak nějak jsme porůznu sem docestovali i my a zapojili se do campingování, které jsme ještě z nedávných let zcela nezapomněli. Člověk si zde ale musí dávat trochu pozor – fan klub Tomáše Linky má totiž i svoji slovenskou odnož, která zde tradičně postaví v karavanu svoji ambasádu a odmítnutí pozvání na destilátovou recepci je zcela nemyslitelné… Počasí báječně vyšlo a tak sobotní večer měl ideální podmínky pro hraní. Páni zvukaři byli též super a tak jsme si užili skvělého vystoupení Přímé linky s jejím protagonistou. Kvůli zranění Míši Tučné zde bohužel nedošlo k jejímu hostování a tak byl improvizovaně zařazen společný vstup Tomáše Linky s Rosťou se scénickou bejkárnou „Milá Lízo“. Úspěch byl fatální….prý čím větší blbost, tím víc se lidé baví. Myslím, že my jako kapela jsme přišli na řadu asi v jedenáct a odehráli dvouhodinový set. Bylo zde spousta lidí, kteří o nás již leccos vědí, ale tu zbývající většinu jsme asi tak nějak docela překvapili….Spát se šlo něco po druhé v noci s tím, že budíček je v sedm, neboť bylo nutné vše sbalit a přesunout se do 300 km vzdálených Konstantinových Lázní, kde nás čekal po poledni další koncert.

11.7. FOLMAVA - letní slavnost

14.07.2015 17:22

Loni jsme odehráli téměř identickou akci v této obci na hraničním pomezí s Německem, kde si místní obyvatelé permanentně zvelebují vzhled obce z daní místních kasin a pánských klubů. Zdejší hasiči zde postavili pro kapely zákeřnou pergolu obloženou PU deskami, která ve svých vnitřních prostorech zvedá venkovní teplotu minimálně o deset stupňů. Začátek byl letos oproti minulému ročníku o hodinu posunut a taktéž venku bylo o poznání snesitelněji, takže jsme za těch jen 40 stupňů byli docela rádi. Hráli jsme v plné sestavě celý repertoár a sledovali, jak se místní hasiči umí poprat s žízní. Rovnou jsme si na místě plácli, že za rok to zase zopakujeme.

Jarda L.

10.7. NEBANICE u Chebu – Mezinárodní závody koňských spřežení

14.07.2015 17:21

Počasí se vrátilo do svých téměř podzimních hodnot a my vyrazili na open-air hraní na břeh Ohře. Ze setrvačnosti jsme do místa přijeli řádně vyletnění v tričkách a vážně nečekali takovou klandru. Pořadatelé nachystali jeviště jako plochu pět krát pět metrů bez jakýchkoli bočních stěn a tak jsme v tom večerním chladu stáli po širákem uprostřed louky a snažili se zvládat ta nechtěná vibrata. Prvně jsme si vyzkoušeli výrazně mezinárodní publikum. Účastníci veselice byli převážně samotní závodníci a jejich doprovody z Německa, Švédska, Holandska, Rakouska, USA a čert ví odkud ještě. Jen sem tam posedával nějaký domorodec, který věděl, co to vlastně předvádíme. Rosťa chtěl po mně nějaké moderování v cizácké řeči, na kterou nakonec naštěstí nedošlo. Jen jsem si tak v duchu říkal, že bych tu kapelu mohl představit třeba jako „Fetty Majkl revajvl bend from Pilsn“ nebo nějakou podobnou pitomost….Kupodivu koňáci z celého světa to naše hraní úžasně brali a dokonce při zařazení skladby Cesty toulavý zvedali Američané významně obočí.

Jarda L.

5.7. HÝSKOV u Berouna - letní slavnost

14.07.2015 17:20

Extrémní tropické teploty startovaly už od samotného rána a zprvu se zdálo, že i tento den si užijeme nadmíru vlastního potu tak jako předchozího dne. Naději ovšem skýtal náš plánovaný start na večer v devět. Naštěstí ještě v této lokalitě během dnem trochu zapršelo a tak se pro hraní tentokrát vytvořily téměř ideální podmínky. Do Hýskova jsme po mírném kufrování v obci dorazili v dostatečném předstihu a tak jsme si ještě stačili užít tlachání s přáteli, kteří v uniformitě našich firemních triček neomylně svítili v davu ostatních návštěvníků. Odehráli jsme celkem dva hodinové bloky, které byly mezi sebou vyplněny výstupem Marcely Holanové. Nevěděl jsem nejdřív, kdo to je, ale bylo mi to vysvětleno. Asi bych si už konečně tu televizi nebo alespoň rádio měl pořídit.

Jarda L.

Změna

05.07.2015 10:07

Přátelé dnešní vystoupení v Hýskově začíná až v 21.00 což s ohledem na počasí které je, je spíše dobrá zpráva, alespoň teda pro nás. :)

Rosťa Fišer

27.6. večer - Obecní slavnosti Stanovice u Karlových Varů

30.06.2015 14:27

Od další štace nás dělilo necelých 120 km, ale museli jsme do toho trochu šlápnout neboť harmonogram naší předskokanky Zeťové vytvořil na místě jakési vakuum a časová prodleva způsobila odliv návštěvníků. Přijeli jsme do Stanovic navzdory mírnému zakufrování docela v předstihu a smutně shlédli v prostoru před jevištěm jen pár skalních nadšenců. Nastěhování vercajku a nazvučení proběhlo mistrovsky rychle a hned jsme šli na to. S prvním tónem se pod jeviště nahrnuly z neznámých míst tisícové davy….. No, to jsem možná přehnal – tak alespoň se vrátili všichni ti, co si mezitím někam odskočili a plac byl najednou plný. Koncert to byl super snad díky špičkovým zvukařům. Myslím, že tak křišťálový zvuk jsme zatím ještě nikde nezažili… Před odjezdem jsme ještě zlikvidovali menší raut na obecním úřadě a v bůčkem provoněné dodávce jsme vyrazili zpět domů. Docela fajn víkend.

Jarda L.

27.6. odpoledne - „Podsedická facka 2015“, Podsedice u Litoměřic

30.06.2015 14:26

Pokud se vydáte z Plzně směrem na Most, kousek před Žatcem budete projíždět malou obcí s názvem Radíčeves. To jméno se docela špatně pamatuje a proto jsme ji už v květnu při naší cestě do Bíliny přejmenovali na Bůčkovice. V tomto místě hned u hlavní silnice stojí open-air osvěžovna s prodejem po domácku vyráběných uzenin, jimž bezkonkurenčně kraluje neodolatelný bůček. Vytvořili jsme frontu a té paní za okénkem jsme asi připadali jako hladový polský zájezd. Po chvíli každý z nás postupně vycházel z prodejního stánku s nacpanou igelitkou a na tváři s polotupým výrazem – něco mezi chtíčem a melounem. Tahle zastávka nám skoro ohrozila plánovaný dojezd do místa hraní. Podsedice leží v malebném kraji Českého středohoří a tak jsme cestou kroutili krky a sledovali ty zajímavé kopce. Pořadatelé nás uvítali velice vřele. Skoro jsem měl pocit, že přijeli Rolling Stones. Počasí se od rána neustále honilo, jakoby se nemohlo rozhodnout, zda nás má totálně spláchnout nebo ne. Navzdory hrozivým mračnům jsme ovšem po celý den dešti šťastně unikali. Odehráli jsme hodinový set a rychle sbalili a vyrazili na večerní hraní směr Vary.

Jarda L.

21.6.2015 Cebiv - Obecní slavnosti – 900 let od založení obce

23.06.2015 16:49

Asi bych od takové slávy očekával větší návštěvnost, nicméně obec Cebiv ležící mezi Stříbrem a Konstantinkami nepatří mezi ty největší, kde jsme doposud měli tu čest si zahrát. Ačkoli je 900 let od založení obce docela významné výročí, slavnost to byla poměrně skromná a každý návštěvník si musel hlídat svůj kelímek od piva, pokud chtěl do něčeho ještě natočit další. Při našem příjezdu hrála na jevišti skvěle ladící dechovka z Březové. Napadla nás souvislost s předchozím dnem, ale nečekali jsme, že se z jejich bubeníka překvapivě vyklube zvukař, který se podílel na našem předchozím včerejším hraní. Podivné propletence… V Cebivi jsme odehráli hodinu a půl a myslím, že jsme místní rodáky i přespolní docela potěšili.

Jarda L.

20.6.2015 Rudolecký kotlík, Rudolec-Březová u Sokolova

23.06.2015 16:48

Počasí při odjezdu z Plzně vypadalo skoro jako v červnu a tak jsem bundu napříč varování nechal doma. Zalitoval jsem toho ovšem ihned při příjezdu do cíle. Zima byla mimořádně lezavá a náš start byl posunut asi o hodinu. Napadlo mne, že jediné řešení je tulamorka. Dodatečně jsem musel uznat, že to nebyl nejlepší nápad. Díky posunutému startu jsme si řádně užili zimy a hvězdných formací, které hrály před námi. Hvězdy-nehvězdy pravdou je, že při prvním našem taktu se pod jevištěm vytvořil kotel nadšených, ale dosud jen posedávajících fans a hnal nás do otáček jako v nějakém fotbalovém finále.

Jarda L.

13.6. večer - festival Vandr pod mostem 2015, Skochovice

18.06.2015 14:54

Z Heřmánku jsme odjeli rovnou na večerní hraní směr Praha. Do nedalekých Skochovic na Vltavě jsme se vážně moc těšili. Za touhle akcí stojí náš kamarád Vláďa Gerhard a dalo se čekat, že vedle skvěle sestaveného programu najdeme mimo to na místě ještě spoustu našich kamarádů a známých. Cestou tam jsme na dálnici pozorovali nebezpečně fialové nebe nad Prahou. Dalo se tušit, že v cílové lokalitě asi právě probíhá dešťové peklo. Když jsme ovšem sjížděli z okruhu směr Zbraslav, bylo již po dešti a našemu místu se ta klimatická úchylka zázračně vyhnula. Pod skochovickým mostem nás vážně uvítala totální pohoda, ze které bylo zřejmé, že lidičky si tu užívají výjimečnou atmosféru dobré muziky, jídla, pití a především pohodových přátel. Odehráli jsme svůj hodinový set v jehož rámci si jednu věc společně s Rosťou zazpíval Tomáš Linka, což byla pro nás asi také taková menší historická událost. Celé Tomášovo vystoupení s jeho kapelou jsme v závěru též shlédli a nacpáni grilovaným čuníkem jsme vyrazili domů.

Jarda L.

13.6. odpoledne - Muzikantský heřmánek 2015, Heřmanova Huť

18.06.2015 14:53

Ráno jsem vykoukl z okna a v rozporu s předpovědí o nestabilním počasí jsem se zaradoval nad azurovým nebem. Na festík s názvem Heřmánek vyrážíme v naší historii již potřetí. Toto místo má pro nás poněkud mystický nádech, neboť zde se uskutečnilo v roce 2013 naše prvé historické vystoupení. Na rozdíl od tehdejších krutých klimatických podmínek, kdy se v areálu všichni brodili bahnem, nám letos počasí opravdu přálo. Bohužel nám a i ostatním účinkujícím nepřáli zvukaři, jejichž výkon byl dle mého soudu tristní. Ten pocit jsem měl již na jevišti a při poslechu následné kapely pod jevištěm se moje podezření jen potvrdilo. Kvalitativní rozdíly mezi zvukaři na jednotlivých štacích jsou opravdu obrovské. Nikdy jsem žádný festival nepořádal, ale kdybych to někdy musel zkusit, vím, že bych nikdy nešetřil na ozvučení a pak bych také možná mezi jednotlivými účinkujícími zařazoval dostatečně dlouhou časovou pauzu na přestavbu jeviště a ozvučení následné kapely. Obecně vzato mne nepřestává udivovat, že pořadatelé na některých místech i po již opakovaných zkušenostech na toto nehledí a diví se, že pět minut nestačí.

Jarda L.

6.6. - 7.6. Výlet na Slovensko a do Kralup

09.06.2015 09:57

6.6. SOBOTA - Festival „Zámocké country 2015“ NOVÉ ZÁMKY

Máme za sebou zatím asi jeden z nejúžasnějších víkendů dosavadní naší historie vůbec, a když jsme se v neděli večer rozcházeli, byli jsme nekonečně rádi, že je za námi a to nikoli kvůli muzikantským zážitkům, nýbrž a především kvůli souvislé řadě smolných a stresujících okolností, které nás navzdory naší nepolevující dobré náladě po celý víkend provázely. Zkrátka jak se říká – když se něco s… tak se to prostě s… Plán byl perfektní. Startovali jsme v 6:30 z Plzně s tím, že do areálu koupaliště Štrand v Nových Zámcích dorazíme brzy odpoledne a budeme si před vystoupením v tropickém dni užívat festivalového zázemí, sledovat spoře oděné fanynky v plavkách a ládovat se maďarským gulášem a kapustnicou. Jelikož bylo třeba v neděli odpoledne dorazit ještě na další štaci do Kralup nad Vltavou, v plánu bylo ještě v noci se přesunout na nocleh do Brna a ráno v klidu pokračovat směrem tam. Vyrazili jsme v devíti lidech a aparaturou jedním autem a vše šlo skvěle až asi na 90. km za Prahu. Co čert nechtěl, v tomhle místě nás čekala kuriózní nehoda, která zapříčinila následný sled událostí, kde vše bylo najednou jinak a situace se následně měnila z hodiny na hodinu. Jakýsi jen nepatrný kousek plechu odražený od předjíždějícího vozu prošel naším nárazníkem a prorazil chladič. Když nás odtahovka transportovala do smluvní asistenční firmy Paseka v Jihlavě, ještě jsme neztráceli humor. Zdálo se celkem schůdné, že vyměníme chladič a za pár hodin budeme pokračovat dál. No, vše bylo ovšem jinak. Uvařený motor řekl ne. Chtěli jsme akci zrušit, ale pořadatel trval na tom, abychom jakožto hlavní hvězdy večera dorazili ať to stojí, co to stojí. Nezbylo než najmout dvě auta z půjčovny a jen s nezbytnou výbavou pokračovat směr Slovensko. Objednali jsme ještě další odtahovku z Plzně, která měla dorazit do Jihlavy druhý den ráno a zároveň přivést záložní auto. Do Nových Zámků jsme dorazili asi hodinu před startem a stačili dořešit jen to nezbytné – vypůjčit část bicích, basový aparát atd. Žádný bazén ani sprcha už se nekonaly. Kromě Rosti, který kdesi sprchu stihnul, jsme odehráli propocení hodinový set a vcelku si libovali ze solidního zvuku. Mistři zvuku zde byli velmi na úrovni. Lidé zde byli opět úžasní a tak jsme zařadili přídavky a hrnuli se na guláš. Ten ovšem mezitím došel . Z kotle s kapustnicou jsme sice dostali vrchovatě nabráno, bohužel však i zde se již mlelo z posledního a tak jsme namísto klobásek a masa vyplivávali jen kosti ze dna. Jó, kdo pozdě chodí – sám sobě škodí. Festík měl nádhernou atmosféru a tak jsme se ještě nějaký čas zdrželi a každý požvanil s nějakým známým, kterých jsme zde potkali „neúrekom“. Do brněnské noclehárny jsme dorazili něco po druhé v noci. Výtah sice nejezdil, ale zato byl ve 4. patře půdní nástavby tak pekelný hic, že se téměř nedalo spát ani při otevřených oknech. Naštěstí jsme měli na spánek jen necelé 4 hodiny, které mi navíc Vojta zkrátil na necelé tři.


7.6. NEDĚLE – Kralupy n.Vltavou

Nechápal jsem proč mne Vojta budí po pár hodinách bezvědomí v půl páté ráno, když odjezd z Brna byl domluvený na půl sedmou. Důvod byl prostý, prý takto vstává obvykle každý den. Pak to ještě rozšířil, že prý si udělá kafe, dá cigárko, načeš si jde znovu lehnout a vstane v deset. Moje obvody začnou sice spínat až po ranním kafi, ale i kdybych ho tam v těch půl páté někde sehnal, asi bych v tom těžko nějakou logiku našel...Po dvou hodinách celá parta vylezla konečně před dům a vyrazili jsme směr super firma Paseka do Jihlavy. Náročný logistický úkol zněl přepravit lidi a materiál z Brna zpět do Jihlavy, vrátit půjčené vozy, složit další náhradní auto přivezené odtahovkou z Plzně, naložit na odtahovku poškozenou dodávku s nástroji a ty následně přeložit do další dodávky při dojezdu doma. S tou by pak někdo cestou zpět u Prahy nalodil nás čekající lidičky a pokračovali bychom všichni společně do Kralup. Vyrazili jsme v sedmi jako první sled na Prahu s tím, že nejspíš Pája s Mírou dojedou až do Plzně pro další vůz a my tedy na ně někde u Prahy počkáme. Cestou nás ovšem dostihla zpráva o nehorázném jednání firmy Paseka, kde Rosťa už sám řešil vrácení půjčených aut. Šlo o peníze a údajně způsobenou škodu. Celá věc ze strany půjčovatele vyzněla zcela zřetelně jako prvoplánovaná, ale jelikož jsme předem složili vysokou kauci, neměl Rosťa žádnou šanci na rozumnou domluvu, protože naše prachy měl v kapse ten vyčůraný týpek. Tohle nám všem dost pokazilo náladu a rozdráždilo hladinu adrenalinu. Jenže čas letěl a my jsme se nalézali teprve zhruba za polovinou tohoto vynuceného logistického cvičení. Před Prahou už bylo jasné, že původní plán s dojezdem do Plzně pro další auto je nereálný a sjednali jsme proto dalšího řidiče, který nám vyjel s dodávkou naproti.... Po poledni se všechna auta i lidé sešli na Zličíně a celkem v klidu a v předstihu jsme docestovali do Kralup.....Nemohli jsme si po tom všem přát nic lepšího. Uvítal nás areál na břehu Vltavy a totální pohodička nedělního odpoledne. Naprosto skvělí lidé, kteří jakoby neměli na starost nic jiného než rozehnat chmury z našich unavených čel. To odpoledne se zde sešly naopak zase všechny pozitivní činitele - slušní a velmi ochotní pořadatelé, jídlo a pití v zázemí, vynikající zvukaři a bezvadné publikum. Hráli jsme asi víc než hodinu a půl a přesto na nás ještě zbyl výborný guláš....Domů jsem dorazil po deváté večer a konečně se pořádně vyspal. Shrnuto podtrženo - super víkend - máme spoustu nových logistických zkušeností. Uskutečnili jsme team building neboli utužování kolektivu a zažili soustu dalších zážitků, které se už ani do tohoto povídání nevešly. Během uplynulých 40 hodin jsme se pohybovali po trase delší více než 1200 km, použili jsme k tomu celkem 7 aut včetně dvou odtahových speciálů a odehráli na dvou místech celkem dvě a půl hodiny... No, nedělej to bez lásky k hudbě a mladického zápalu.

Jarda L.

30.5. Skapce – obecní slavnosti

04.06.2015 16:15

Jestliže jsme se odpoledne navzájem strkali na jevišti menším než plocha dvou hospodských stolů, podvečer nás ve Skapcích uvítal luxusní prostornou jevištní plochou zvící nedohledné ratejny. Měli jsme po Račicích dojem, že na sebe skoro nedohlédneme. Tenhle zapadlý koutek Plzeňska je nám podezřelý svými finančními možnostmi a je to zde opravdu vidět na každém kroku. Pořadatelé nás rozmazlovali gulášem, klobásami, koláčky a pitím zdarma. Vrásky na čele nám tak působil jedině snad ledový vítr, který se nám na jevišti dral do zad a všem nám v tom posledním májovém dni tak nějak mrzly kulíky na strunách…. Shrnuto – bezva den.

Jarda Lang

30.5. Fest - Country a bluegrass nad Berounkou, Račice

04.06.2015 16:15

Poslední májovou sobotu jsme nacvičovali náš první letošní dvoják, tj. zrychlený přesun kapely z jednoho místa na druhé. Naštěstí obě štace nebyly od sebe nijak enormně vzdálené a tak jsme stihli i nácvik předbíhání ve frontě na klobásy a pivo, což je nutnou součástí takové logistické operace. Do Račic jsme přijeli už jako staří bardi, neboť jsme si zde při loňském ročníku udělali docela slušné jméno. Loni tam bylo tragicky miniaturní jeviště a ještě cestou v autě někdo z nás tvrdil, že letos si tam užijeme velkého prostoru. No…bylo to přesně naopak. Nechápu, jak jsme se tam zase vešli tentokrát i na výšku. Lidé zde ovšem byli opět báječní a velká škoda, že festík již při našem příjezdu měl asi hodinový skluz. Kvůli tomuto zpoždění jsme navzdory skandování a následnému zklamání návštěvníků nemohli zařadit žádný přídavek….. Rychle jsme sbalili a nabrali směr Skapce na druhou štaci.

16.5. Dřetfest 2015, Dřetovice

19.05.2015 10:32

Jeden z prvních našich letošních festivalů se odehrál ve středočeských Dřetovicích, kdesi mezi Prahou a Kladnem. Festiválek je to poměrně velmi malý, ale na druhou stranu potkali jsme se zde se spoustou nadšených a milých lidí. Jinde jinak tolik hlídané časy výstupů jednotlivých kapel zde zřejmě pořadatelé vůbec neřešili, a tak jsme nakonec přišli na řadu až asi o dvě hodiny déle než bylo původně v plánu. Měli jsme tedy možnost shlédnout ještě celé dva výstupy Ivana Hlase a Gladly SW. Nějak se začínáme opakovaně potkávat na podobných akcích konaných po české krajině a v zázemí festivalů vznikají občas úžasné debaty. Náš start se uskutečnil již za úplné tmy a s počínajícím deštíkem. Zvukaři měli docela starost, protože jsme nastoupili v plné sestavě a všech těch kabelů je pro nás třeba poněkud více, než jsou mistři zvuku navyknutí. Dlužno ovšem říci, že úkol skvěle zvládli. Myslím, že ozvučení bylo lepší, než jsme všichni čekali. Po vynuceném přídavku jsme horentně vyklidili jeviště a pustili nahoru Taxmeny, kteří festík zavírali. Zatímco Rosťa byl v zajetí fans a společného fotografování, já si šel koupit půlnoční kafíčko. Ten chlápek u stánku měl ovšem na stole nepochopitelně namísto cukru vedle mlíček a míchátek talíř se solí. Samozřejmě jsem si to kafe řádně osolil a myslím, že jsem toho večera nebyl sám. Jinak to byl moc fajn večírek………

Jarda Lang (t.č. Kolín nad Rýnem)

8.5. Chlumčany

11.05.2015 09:39

Na tomhle místě při stejné příležitosti jsme před rokem hráli při teplotě jen asi pět stupňů nad nulou. Letošní závěrečná akce oslav osvobození v této obci byla téměř identická, jen protentokrát májové odpoledne bylo bez mráčku a teploty vyšplhaly bohatě někam přes dvacítku. Premiérově jsme zde vyzkoušeli kytarovou alternaci, kdy Míra poprvé zůstal doma a jeho roli již plně převzal Jirka. Odehráli jsme bez pauzy téměř dvě hodiny. Zřejmě jsme se zalíbili i přítomnému americkému veteránovi, který si téměř celé vystoupení natáčel a údajně pravil, že některé písničky jsou mu povědomé. Jeho slova chvály, které Rosťa závěrem sklidil, zněla nějak jako „number one“. Přemýšlel jsem o tom, jak asi ten jeho video záznam pouští po návratu doma v kruhu své rodiny a jak tam ti amíci nejspíš žasnou. I my bychom určitě seděli v úžasu, kdyby nám někdo pustil černošskou dechovku, která by někde v Alabamě vypalovala hity typu „Co sa to šůpoce za tů stodolů“ třeba s textem „What moves behind the barn“ a podobně.

Jarda Lang

1.5. / 2.5. / 3.5. Májové slavnosti

06.05.2015 10:12

DOBŘANY 1.5. Naše první letošní open-air vystoupení jsme odstartovali na dobřanském náměstí hned v pátek tohoto prodlouženého víkendu. Na rozdíl od loňského roku, kdy jsme na tomto místě hráli na scéně vytvořené ze dvou kamionů, které fungovalo též jako občasná a překvapivá sprcha, investovalo letos město do solidního a zastřešeného jeviště a tak jsme v tom deštivém podvečeru byli vcelku v klidu. Počasí se ovšem silně projevilo na slabší účasti návštěvníků. Ještě před začátkem jsme pozorovali výrazně méně zaplněné náměstí oproti loňsku. Kupodivu v průběhu první skladby se náměstí docela zaplnilo a pod jevištěm vznikl hezký kotel.

BÍLINA 2.5. V sobotu mraky odtáhly a tak jsme v prosluněném poledni vyrazili směr Žatec – Most do severočeské Bíliny. Lázeňský areál na Kafáči nás docela překvapil svým romantickým a příjemným prostředím. Město cíleně rozdělilo program dle žánrů a tak tento areál v zalesněném kopci byl v obležení countryových fanoušků a to se nám vždy hraje nejlépe, protože publikum je vyladěné na stejnou frekvenci. Docela jsme chvátali s odjezdem a tak jsme jen pozdravili Tomáše Linku, který vystupoval asi dvě hodiny po nás a vyrazili na Plzeň. Plánovaná zastávka při zpáteční cestě na kafe se ovšem zvrhla v jakési nečekané bůčkové hody kdesi uprostřed polí. Ten kiosek se nám nečekaně zjevil jako zázrak a čerstvě vyuzené ňaminy byly naprosto neodolatelné. Pivo s názvem Vratislav mne ovšem dokonale uspalo a tak jsem se probudil až s lomcováním u mne před domem.

PLZEŇ areál za Plazou 3.5. Tradiční akce oslav osvobození byla letos v poněkud větším střihu snad díky kulatějšímu výročí. Město je doslova prošpikované americkými vlajkami a dobovou vojenskou technikou jako asi nikdy dosud. Dopolední slavnostní konvoj včetně tanků trval asi dvě hodiny a té techniky bylo tolik, že se do cíle na náměstí vešla asi jen jedna její třetina. Napadlo mne, že určitě ani v tom pětačtyřicátém tady tolik těch amíků nemohlo být. Naše účast na oslavách byla tradičně v areálu za Plazou. Hlediště bylo letos naprosto zaplněné, což je vždy velmi příjemný pohled. Premiérově na této akci s námi poprvé vystoupil nováček v partě Jirka Kříž. Naše kytarová sekce tímto získavá fenomenálního hráče, jehož brilantní hru budete mít ještě možnost ocenit. Koncert byl proložen úžasným vstupem rozverné dívčí taneční skupiny, která předvedla dva rajcovní tanečky. Celý podvečer provázela opět nevlídně zatažená obloha, ale štěstí při nás stálo a déšť se nakonec nekonal.

Jarda Lang

17.4. Hudební klub Rikatádo Palmovka, Praha

21.04.2015 10:17

Do „Rika“ jsme vyrazili tento rok již podruhé a bylo to naše poslední letošní klubové vystoupení před nadcházející letní sezónou naplněnou festivaly a akcemi pod širým nebem. Riko bylo tentokrát beznadějně vyprodané a zřejmě se na předimenzované návštěvnosti podepsal i jakýsi organizační renonc s rezervacemi míst ze strany provozovatelů. Údajně první záznamy ztratili a tak spustili rezervace nové, ale lidičky se dostavili nakonec všichni a dožadovali se svých židliček. Obsluha u stolů byla možná jen díky tomu, že holky z Rika jsou docela štíhlé a tak se jim občas to pivo podařilo donést až na příslušné stoly. Večírek se skvěle rozjel a atmosféra byla úžasná. Nejspíš se sem ale vrátíme asi až někdy na zimu. Z těch zakouřených lokálů se tak nějak docela už těšíme na vůni klobás a kelímková piva letních scén.

Jarda Lang

3.4. ACW saloon, Plzeň

07.04.2015 15:24

Do Kollárky jsme letos zavítali již podruhé. Saloon byl i tentokrát beznadějně vyprodaný. Na mixu byly naštěstí uloženy zvukové korekce z minula a tak bylo nazvučení rekordně rychlé a nemuseli jsme tedy již před začátkem natřískaný lokál zbytečně obtěžovat zvukovými zkouškami. Vojta sice detekoval během první série závadu v napájení jeho záhadných udělátorů, ale poměrně rychle ji během večera odstranil za pomoci vypůjčených 9V baterek. Neustále nám však slibuje, že ta jeho mňoukající koza dokáže simulovat i zvuk dobra, ale ta jeho zázračná krabička nějak neustále pendluje mezi Plzní a Kanadou s drobnými závadami, že už jsme dokonale ztratili přehled, zda už to jako je ono, nebo se pořád čeká na to, až ten zázrak konečně dorazí. Nakonec zvuk kapely byl údajně výborný a lidé se ohromně bavili. Nenápadně propašováváme do playlistu nově nazkoušené skladby a těšíme se, až si je zahrajeme na velkých letních scénách. Poslední vystoupení se střechou nad hlavou nás čeká za dva týdny v Praze a pak už to vypukne. V této chvíli máme před sebou asi 35 sjednaných venkovních akcí.

Jarda Lang

28.03. Hadačka - Výrov

01.04.2015 12:39

Sobota nás nasměrovala na severní Plzeňsko do obce s dvojitým názvem nedaleko přepychového kláštera v Mariánské Týnici, který Vojta považuje za Vyšší Brod. Kulturní stánek v Hadačce je zajímavá stavba ve stylu pozdního socialismu. Kdosi si dal zde tu práci a výrazně vylepšil v sále akustické podmínky tím, že použil závěsné zvukolamy a koberec na protilehlou stěnu k jevišti. Chvályhodné! Opticky je ovšem s podivem, proč architekt navrhl řešení totálně odskočeného jeviště k levé straně sálu. Velmi podivné! V sobotu bylo znát, že se nám paměť postupně vrací. Nebýt zpočátku menších technických problémů se zpětnými vazbami v ozvučení, mohli jsme celý výkon jen pochválit. Nechtěné vazby se postupem večera eliminovaly a zhruba druhá polovina večera už byla v režii, na jakou jsme zvyklí. Asi dvakrát jsem byl odchycen místními návštěvníky a vyslechl slova přehnané chvály, Usuzuji z toho, že zvuk byl nakonec dobrý a že se naše produkce líbila.

Jarda Lang

27.03. Kladruby u Stříbra

01.04.2015 12:38

Tenhle pátek jsme vyrazili na západ. Kladruby nejsou z hlediska dopravy příliš vzdálené, ale kulturní stánek je tam bohužel v prvním patře. Dlužno říci, že sál je tam velmi útulný a s tím stěhováním aparatury nám naštěstí pomohli místní. Náš cestující cirkus se v tomto roce pozvolna rozjíždí a měsíční pauza od minulé hry si nenápadně začala vybírat svoji daň v našich paměťových buňkách. Jakýsi zdejší předvelikonoční večírek byl relativně sporadicky navštíven, ale díky několika našim cestujícím příznivcům to nakonec nebylo úplně tak nejhorší. Odehráli jsme něco přes 4 hodiny a zařadili asi dvě čerstvé "novinky". Rekognoskací baru v přízemí jsme zjistili, že cenově jsou Kladruby asi nejlepší místo k žití, které jsme na cestách dosud poznali. Na jídelníčku ovšem po špenátu ani tucha.

Jarda Lang

21.2. Hudební klub Rikatádo Palmovka, Praha

24.02.2015 10:13

Tak jako považujeme plzeňský ACW saloon za jakousi naši domovskou scénu, zdá se že v Praze jsme si toto předpolí již slušně vybudovali v tomto klubu na Palmovce. Naše vystoupení zde jsou již tradičně vyprodané a nejinak tomu bylo i tuto sobotu. Vítají nás zde známé tváře, a i když velmi často vůbec nevím, o koho jde, ti lidé mi začínají být už alespoň povědomí. Cestou z Plzně jsme tentokrát učinili zastávku na berounské benzince netradičně na druhé straně dálnice. K mojí veliké radosti jsem tam mohl zkontrolovat stav špenátu a do Rikatáda jsem přijel s vyvaleným břichem. Večer se příjemně rozjel. Odehráli jsme náš standardní playlist a jednu horkou novinku z poslední zkoušky. Cestou zpět jsme opět zakotvili v berounském dálničním azylu. Slečna za pultem odešla do kuchyňky a vyškrábala pro mne zbytky zelené many, kterou jsem zhltnul jen tak s chlebem. Ráno jsem se probudil a přemýšlel o tom, že by nebylo od věci do Berouna zajet na oběd.
Fotky z této povedené akce k nahlédnutí v příslušné sekci.

Jarda Lang

Upozornění

15.02.2015 20:11

Tak už se to blíží a za šest dní vystoupíme v Hudebním klubu Palmovka - Rikatádo​ v Praze. Pro všechny kteří by se ještě chtěli dostat na naše vystoupení mám bohužel asi špatnou zprávu. Podle posledních zpráv z Palmovky je naše vystoupení beznadějně vyprodané a tak vám zbývá doufat, že někdo z jakéhokoli důvodu odřekne nebo si musí včas zarezervovat místa na naše příští vystoupení na Palmovce které se bude konat v pátek 17.4. . Na všechny se samozřejmě moc těšíme a slibujeme, že to v sobotu pořádně rozjedeme. :) :)

Rosťa Fišer

17.01.2015 Kladno-Rozdělov společně s New Rebels

23.01.2015 16:37

Tak tenhle společný projekt má na svědomí náš kamarád Ondra Dudas Dvořák a na něčem takovém jsme se začali domlouvat už vloni. Netuším proč, ale bývalý pilíř kapely New Rebels v tento den zde nakonec byl přítomen skutečně už jen jako člen bývalý. Osvěžovna s názvem Zlaté selátko v kladenské části Rozdělov nás příjemně překvapila svojí velmi příjemnou atmosférou. Točili tam bohužel jen Staropramen 10, ale prý to mělo pozitivní vliv na naše výkony. Kluci, pardon pus dáma z New Rebels zahájili večer a obsazený sál se skvěle bavil. Musím říci, že já též. Přestože zvukař dělal, co se dalo, aby jejich výkony oslabil, bylo zřejmé, že tahle parta to má namáklé. Skvělé vokály, prostě paráda. Dudasovo Harlej, Harlej, kterou nakonec dal, jsem si opravdu vychutnal. Po přestavbě jeviště jsme spustili my a z posluchačů se rázem stali tanečníci. Nálada zde byla skvělá a i s přídavky jsme hráli něco přes tři hodiny. Zastávka na berounské benzínce při cestě zpět se už stává naším folklorem. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Než tam vypijeme povinné kafe, musí si vždy personál vyslechnout ta naše neuvěřitelná noční moudra. Bezva víkend.

Jarda Lang

16.01.2015 ACW Saloon, Plzeň

23.01.2015 16:13

Možná trochu symbolicky jsme vstoupili do letošní sezóny prvním kšeftíkem na domácí půdě v plzeňském ACW saloonu. Ačkoliv to mám skoro za rohem, asi jsem byl tentokrát zřejmě poslední, kdo se z party do Kollárky dostavil. Trochu sobecky jsem se tak vyhnul odpornému stěhování aparatury přes tragicky rozlámaný beton v průjezdu. Páteční i sobotní večer se konal v ACW za podpory nadace Plzeň hlavní město kultury 2015, ale upřímně řečeno opravdu netuším, kam ta podpora byla nasměrována. Návštěvníci platili na rozdíl od soboty vstupné v plné výši a panák tam stál také jako obvykle. Dokonce jsem si všiml, že v závěru se Rosťa při placení účtu na baru nemohl nějak dopočítat a u Vojty došlo téměř k osobnímu bankrotu. Shodli jsme se na tom, že příště si v ACW budeme muset útratu řádně ohlídat. Nicméně saloon byl toho večera navzdory velkému zahajovacímu cirkusu na plzeňském náměstí zcela vyprodaný a čekalo nás obzvláště natěšené publikum. Večírek to byl vcelku nakonec obzvláště vypečený. Končili jsme docela pozdě, alespoň soudě dle mého příchodu domů.

Jarda Lang

DVA ROKY

12.01.2015 21:13


Máme tu leden 2015 a té naší partě jsou už celé dva roky. Když jsou dva roky člověku, sotva jen tak něco nesrozumitelného žvatlá, ale v tom našem případě mám dojem, že jsme se už dokázali docela dost hlasitě ozvat a naše sdělení je nadmíru srozumitelné. Ty dva roky letěly jako splašený kůň a byly nabité na počátku velmi intenzivním hledáním těch spřízněných muzikantských duší, tvrdou a náročnou prací ve zkušebně, ale take získáváním marketingových kontaktů a zkušeností, aby ten náš vlak najel na tu správnou kolej. Když se ohlédnu zpátky, zdá se, jako by to bylo jen včera, když jsem obvolával všechny kamarády a známé, jezdil po různých zpívaných, vymetal všelijaké lokály a bary, a sháněl muzikanty do toho mého vysněného bandu, o jehož vzniku jsem ani na chvilku nepochyboval a věřte mi, že to nebylo na tom počátku vůbec lehké. Každý trochu použitelný muzikant už někde hrál, né každému se zamlouvalo hrát výhradně jen Tučného a také hrát jeho skladby v originálních aranžích. Dokonce byli i tací, kteří ani nevěřili, že by to vůbec mohlo někdy fungovat. No, ze svého snu jsem neslevil ani píď a vida - povedlo se. Dnes jsem moc rád, že se mi podařilo najít takovou partu lidí, kteří si opravdu navzájem muzikantsky i lidsky sedli, a že je neustále baví hrát tuhle muziku se stejným zápalem jako na samém začátku.
V těchto dnech si též připomínáme nejen vznik naší kapely, ale především Michalovo nedožité 68. narozeniny a potažmo tento rok tomu bude již 20 let, co Michal navždy zakotvil v muzikantském nebi. Je to pro nás neustálá výzva a k jeho odkazu přistupujeme s opravdovou úctou. Snad pod vlivem tohoto vědomí se kapela v těchto dnech opět přesunula do zkušebny, kde vedle studování několika dalších “nových” písní se věnuje cizelování stávajícího repertoáru. Ten náš start před dvěma lety byl opravdu poněkud nečekaně rychlý a v některých deatilech jsme si byli vědomi, že je třeba se k nastudovaným písním vrátit a jak se říká pořádně je učesat. Už teď vám mohu oznámit, že pro letošní rok máme potvrzeno a rozjednáno spoustu festivalů, obecních slavností a jiných akcí po celé republice tak, aby se na nás mohl přijít podívat každý, komu se naše muzika líbí. Také máme pro vás připravena nová trička s naším novým logem (ukázky v sekci fotky), o které jsme zaregistrovali velký zájem . Bohužel z časových důvodů se jejich výroba podařila zajistit až na počátek tohoto roku. Všem, kteří by si nás ještě letos chtěli pozvat na nějakou svoji akci, musím připomenout, že volných termínů opravdu kvapem ubývá a proto by si měli pospíšit a nenechávat to na poslední chvíli.
Závěrem bychom chtěli popřát všem našim kamarádům, přátelům, fanouškům a všem lidem dobré vůle do nového roku hodně zdraví, štěstí a dobré pohody doma i v práci.

To vám přeje
Rosťa Fišer a celá kapela MICHAL TUČNÝ Revival Plzeň

repliky hodinek
© 2024 by MICHAL TUČNÝ revival Plzeň. Login.